ROK SZKOLNY 2018/2019

Biblioteka szkolna informuje, że książki wypożyczamy do 27.05.2019 r. Wszystkie wypożyczone książki należy oddać do 10.06.2019 r.

Prosimy uczniów i rodziców o rozliczenie się z biblioteką (wypożyczenia z księgozbioru oraz podręczniki) przed wcześniejszym wyjazdem na wakacje.

Z okazji Tygodnia Bibliotek czytaliśmy bajki metodą Kamishibai! Dziękujemy, że z nami byliście!

BIBLIOTEKA SZKOLNA INFORMUJE, ŻE W KONKURSIE
„LAURKA DLA BIBLIOTEKI” ZOSTAŁY WYRÓŻNIONE NASTĘPUJĄCE PRACE:
I MIEJSCE – Oskar Polus kl. IV d
II MIEJSCE – Dominika Zaborska V c
III MIEJSCE – Karol Zając V a
WYRÓŻNIENIE Julia Szafrańska kl. VI c

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i piękne życzenia.
Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki szkolnej.

Z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK biblioteka szkolna zaprasza do udziału w następujących akcjach bibliotecznych:

•Zrób prezent BIBLIOTEKARZOM i oddaj zaległe zbiory! Skorzystaj z amnestii bibliotecznej z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK! W dniach 8-15 maja 2019 roku zwróć książki bez konsekwencji.

•Zapraszamy do wspólnego czytania metodą KAMISHIBAI. Czytanie odbędzie się w dniach 8,9,10 maja o godzinie 12.25 w sali 303. Serdecznie zapraszamy.

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie.

•Ogłaszamy konkurs:

Napisz życzenia dla bibliotekarzy z okazji naszego święta. Prace w formie kartki, laurki z życzeniami przynosimy do biblioteki szkolnej do 16 maja 2019 roku. Prace powinny być wykonane samodzielnie przez uczniów, z poszanowaniem praw autorskich. Technika i format dowolny.

8 maja obchodzimy

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Zrób prezent BIBLIOTEKARZOM i oddaj zaległe zbiory.

Skorzystaj z amnestii bibliotecznej z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK!

W dniach 8-15 maja 2019 roku zwróć książki bez konsekwencji.

Regionalny konkurs „Czego nie lubi książka”

Prace uczniów SP 17 (z dwóch budynków), które zostały przekazane na konkurs regionalny do Rybnika.

Regionalny konkurs „Czego nie lubi książka”

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w regionalnym konkursie „Czego nie lubi książka”.
Forma pracy: plastyczna lub graficzno-plastyczna takie, jak rysunek, notatka graficzna, mapa myśli, plakat, collage itp. (format A3, wykonane odręcznie, technika dowolna).
Prace wraz z oświadczeniem rodzica należy przekazać do 18 marca 2019 roku do biblioteki szkolnej SP 17.
Więcej informacji na plakatach oraz w bibliotece.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Czego_nie_lubi_ksiazka_oswiadczenie_rodz
Adobe Acrobat Document 135.7 KB

Uroczystość pasowania na czytelnika!

7 lutego 2019 r. uczniowie klas 6a pod opieką pani Doroty Domańskiej i pani Małgorzaty Procek przygotowali przedstawienie „W krainie bajek”, które było połączone z lekcją biblioteczną. Klasy 1a, b, c złożyły uroczystą przysięgę i wypożyczyły swoje pierwsze książki.

„Moda na bibliotekę – moja biblioteka szkolna za 100 lat.”

Jury w składzie:

p. M. Grabiec, p. A. Janiszewska-Podgórny, p. L. Wójtowicz, p. D. Domańska, p. M. Procek wybrało następujące prace:

I miejsce: Oliwia Szołtysek V d

II miejsce: Karol Młyński III a

III miejsce: Amelia Zatorska II a

Wyróżnienia:

Sara Michalak VI b

Zuzanna Ryba II a

Bartosz Sikora VI b

Biblioteka szkolna informuje, że konkurs „Moda na bibliotekę – moja biblioteka szkolna za 100 lat” zostaje przedłużony do 14 listopada 2018 r.

Regulamin i szczegóły konkursu są na plakatach oraz w bibliotece szkolnej.

Prosimy uczniów, którzy zrobili prace wcześniej, a nie mogli ich dostarczyć do biblioteki, aby zrobili to w nowym  terminie.

Zapraszamy do korzystania z naszego katalogu on-line:

Nasza biblioteka zmieniła oprogramowanie, wypożyczamy książki przy użyciu czytnika i kodów kreskowych.

Zapraszamy do udziału w konkursie!!!

„Moda na bibliotekę

– moja biblioteka szkolna

za 100 lat.”

Regulamin konkursu:

1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.

2. Praca konkursowa to praca plastyczna  (format i technika dowolna) przedstawiająca bibliotekę szkolną za 100 lat.

3. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa i biblioteki oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku wśród społeczności uczniowskiej.

4. Prace muszą być wykonane samodzielnie, z poszanowaniem wszelkich praw autorskich.

5. Konkurs trwa od 15.10.2018 r. do 31.10.2018 r.

6. Podpisane prace należy przynosić do biblioteki szkolnej.

7. Prace zostaną ocenione przez specjalnie powołane jury.

8. Nagrodzone zostaną 3 pierwsze miejsca. Na zwycięzców czekają nagrody niespodzianki.

9. Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 06.11.2018 r. a nagrodzone prace zostaną opublikowane na gazetce i na stronie internetowej biblioteki.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z naszych zbiorów. Polecamy nowe książki przygodowe, bajki i literaturę dla dzieci i młodzieży.

W ostatnich miesiącach zakupiliśmy wiele książek, to niektóre z nich:

1. Jeff Kinney "Trzeci do pary"

2. Jeff Kinney "Ryzyk - fizyk"

3. Aleksander Fredro "Zemsta"

4. Ferenc Molnar "Chłopcy z Placu Broni"

5. Jan Brzechwa "Akademia Pana Kleksa"

6. Marzena Kurzempa "Świat i jego zagadki"

7. Mateusz Janiak "Ciekawe zjawiska"

8. Paulina Kędziora "Księga rekordów"

9. Ewa Paciorek "Sporty ekstremalne"

10. Książki z serii "Minecraft"

11. Książki związane ze sztuką rysowania "Manga"

12. Henryk Sienkiewicz "Latarnik"

13. Juliusz Słowacki "Balladyna"

14. Barbara Kosmowska "Pozłacana rybka"

15. Jola Kusz "Slime book"

16. Łukasz Ryłko "Pomysły na super zabawę z rysowaniem"

17. J. K. Rowling "Harry Potter" - cała seria

18. Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"

19. Justyna Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

20. Łukasz Wierzbicki "Dziadek i Niedźwiadek"

Zapraszamy do biblioteki od 1 października 2018 r.